Slovensko - ČH 81:94 v kvalifikačnej A-skupine ME mužov

28.08.2012 Celý región

Zverenci trénera Petra Bálinta tak ešte stále neokúsili chuť víťazstva, nezískali ešte ani bod a v tabuľke A-skupiny im patrí posledné miesto.

kvalifikácia ME 2012:
A-skupina:
Slovensko - Čierna Hora 81:94 (32:47)
Zostava a body SR: Gavel 23, Baťka 14 Sýkora 6, Vojtek 2, Bílik 0 (Pandula 20, Vido 10, Morávek 4, Mrviš 2, Nuber 0, Marko 0) - najviac bodov ČH: S. Sehovič 16, Bjelica 15 (tri trojky), Sekulič 14
Rozhodovali: Cmikiewics (Poľ.), Vovk (Chorv.), Jestan (Slovin.)
TH: 20/18 - 30/26
fauly: 28:23
trojky: 7:8
900 divákov

Slovákom úvod duelu proti favoritom príliš nevyšiel, keď prehrávali 0:6 i 3:9, no dokázali sa spamätať a po piatich minútach bolo už vyrovnané 11:11. Odvtedy domáci držali so súperom krok a udržiavali si tesné vedenie, v závere úvodnej štvrtiny však Ivanovič štyrmi bodmi otočil na 23:20. Zverenci trénera Petra Bálinta hrali s Čiernohorcami vyrovnanú partiu až do polovice druhej štvrtiny. Potom bol zápas už v réžii hostí, ktorí sa sériou deviatich bodov v rade odpútali na 38:28 a polčas vyhrali vysoko 47:32. V ďalšom priebehu si pohodlný náskok strážili a Slovákom nedovolil priblížiť sa na viac ako 12 bodov. Domácim sa to podarilo až v poslednej desaťminútovke. V snahe ešte sa popasovať s nepriaznivým výsledkom, znížili na rozdiel deviatich bodov a po úspešných trestných Mrviša dokonca na päť. Domáci vycítili šancu a po Gavelovej trojke štyri minúty pred koncom svietilo na ukazovateli skóre 76:79. Zabrali však aj hráči súpera, ktorí sa nakoniec tešili z víťazstva 94:81.